Bratislava,
31
Marec
2023
|
12:08
Europe/Amsterdam

Living Places v Kodani sú partnerom UNESCO - UIA World Capital of Architecture 2023

Vždy raz za tri roky vyhlasuje UNESCO svetové hlavné mesto architektúry a na rok 2023 je to Kodaň ako dejisko Svetového kongresu architektov UIA. Po celý rok budú v Kodani prebiehať akcie, výstavy a diskusie na tému architektúry a udržateľného mestského rozvoja. V rámcovom príbehu „Copenhagen in Common“ sa Svetové hlavné mesto architektúry 2023 bude zaoberať bežnými mestskými problémami, ako sú história, príroda, každodenný život – a ako môže architektúra podporiť budovanie udržateľnejšej budúcnosti v našich mestách.


Living Places Copenhagen je hrdý partnerský projekt vytvorený v spolupráci s VELUX, EFFEKT, MOE a Enemærke & Petersen a ktorý bude otvorený na jar 2023.

Living Places Copenhagen bude obsahovať program debát a aktivít navrhnutých tak, aby viedli dôležitú konverzáciu o úlohe budov v synergii medzi bývaním a spoločnosťou.

Lone Feifer, riaditeľka trvalo udržateľných budov v spoločnosti VELUX

Pozrite si video nižšie a zistite viac!

download

Výstava siedmich prototypov – päť otvorených pavilónov a dva hotové domy v plnom rozsahu – prehodnocuje spôsob, akým dnes staviame a vyzýva stavebný priemysel, aby vytváral zodpovedné a regeneratívne riešenia, ktoré budú prínosom ako pre ľudí, tak pre planétu. Ústredným bodom je nový udržateľný prístup k novostavbám, ktoré v rovnakej miere prospievajú ako nám ľuďom, tak aj našej planéte. Living places sú prvým živým príkladom, ktorý má 3x nižšiu CO2 stopu ako je súčasný štandard, ale zároveň poskytnúť prvotriednu vnútornú klímu.

O skupine VELUX

 Už viac ako 80 rokov skupina VELUX pomáha ľuďom premeniť vnútorné priestory budov pomocou denného svetla a čerstvého vzduchu, ktoré do interiéru privádza strechou. Naše výrobné portfólio zahŕňa strešné okná a svetlíky, vonkajšie tienenie na ochranu pred prehrievaním, dekoratívne rolety a žalúzie, montážne doplnky a riešenia pre inteligentnú domácnosť. Vytváraním presvetlenejších, zdravších a udržateľnejších miest pre prácu, učenie, hru i zábavu, zlepšujeme každodenný život ľuďom po celom svete. Pracujeme v globálnom meradle – predávame a vyrábame vo viac ako 40 krajinách a po celom svete máme približne 11 500 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným, úplne vlastnená neziskovými charitatívnymi nadáciami (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. Pre viac informácií navštívte www.velux.com.