Bratislava,
25
Apríl
2023
|
09:00
Europe/Amsterdam

Spoločnosť VELUX modernizuje svoje portfólio výrobkov a poskytuje pre zákazníkov vyhľadávajúcich slnko viac vhodných riešení

80 rokov skúseností s výrobou kvalitných produktov s dlhou životnosťou, ktoré spĺňajú potreby zákazníkov a zároveň berú ohľad na životné prostredie, robia zo spoločnosti VELUX jednu z popredných firiem vo svojom odbore. Spoločnosť si berie za zodpovednosť vždy hľadať ešte lepšie riešenia a poskytovať zákazníkom niečo nové, neustále sa zlepšovať a zvyšovať latku, aby sa architekti a stavitelia mohli spoľahnúť na túto značku ako na partnera v oblasti dizajnu, lepších ergonomických riešení, energetickej účinnosti a výrobkov, ktoré obstoja v skúške času. Novo predstavené riešenia výrazne zjednodušujúce proces inštalácie a zároveň prispievajú k záväzku spoločnosti dosiahnuť do konca roka nulové plastové obaly v portfóliu lemovania.

Spoločnosť VELUX a jej partneri majú spoločný cieľ: urobiť zákazníkov čo najšťastnejšími. Najnovšie vylepšenia v portfóliu produktov sú uvádzané do života s cieľom vytvoriť príležitosti pre zákazníkov hľadajúcich riešenie strešných okien, ktoré dokonale vyhovuje ich domovu a životnému štýlu. S pomocou vylepšení môžu odborníci plánovať, navrhovať a stavať domy, ktoré obyvateľom zlepšia a rozjasnia život.  

Tento rok spoločnosť VELUX predstavila novú rukoväť, veľmi funkčné riešenie okna s vysokou ergonómiou, ktoré je k dispozícii pre všetky štandardné modely (GZL, GLL a GLU). Ručne ovládané strešné okno s horným otváraním je skvelou voľbou pre väčšinu montážnych výšok okien, pretože poloha rukoväti umožňuje zariadiť priestor pod strešným oknom podľa vašich predstáv. Ako každé strešné okno VELUX, aj tieto modely sú vybavené tepelnou izoláciou ThermoTechnologyTM a celoobvodovým prídavným tesnením, pričom toto spojenie vytvára jedinečný tepelnoizolačný systém, ktorý poskytuje energeticky účinnú ochranu pred chladom a prievanom. Drevené a biele bezúdržbové strešné okná GLL a GLU sú k dispozícii aj v 3 nových rozmeroch (55x98 cm, 66x140 cm a 78x160 cm). 

Cenovo atraktívna ponuka doplnkových zvislých okien rozšírená o nové rozmery umožňuje zákazníkovi vybrať si lomenú zostavu okien, ktorá je optimálna pre jeho domov bez ohľadu na veľkosť priestorov, pričom do miestnosti vpustí ešte viac denného svetla a vytvorí krásny výhľad von. 

Inteligentný dizajn budovy sa ukazuje nielen pri odovzdaní projektu jeho budúcim obyvateľom, ale aj pri jednoduchej a bezpečnej údržbe. Na to je nevyhnutný prístup na strechu, preto spoločnosť VELUX uvádza na trh aj strešný výlez (GXL) s energeticky úsporným bezpečnostným trojsklom vo veľkosti 66x118 cm za veľmi atraktívnu cenu. Je vybavený novou ergonomickou rukoväťou, rovnakou ako pri oknách GZL a GLL. Tento strešný výlez je vyrobený z kvalitného prírodného borovicového dreva a umožňuje bezpečný prístup na strechu. 

Vykonávanie kvalitnej práce, ktorá odolá skúške času, je pre každého profesionála vecou hrdosti, ale spoločnosť VELUX vie, že na podporu tohto cieľa sú potrebné aj kvalitné výrobky. Spoločnosť je odhodlaná robiť kroky smerom k udržateľnej a ekologickejšej budúcnosti. Trvácnosť okien umožňuje architektom maximálne využiť materiály a energiu, ktoré sa použili na ich výrobu, pretože ich nebude potrebné meniť dlhé roky. Ideálna izolácia tiež pomáha pri dosiahnutí najlepších výsledkov, či už sa od okien očakáva, že udržia v miestnosti teplo v zime, alebo chlad v lete. Nová ponuka kompletného montážneho systému už štandardne obsahuje oplechovanie spolu s doplnkami pre kvalitnú izoláciu, takže zákazníci si môžu svoje strešné okná užívať dlhú dobu bez prerušenia. 

S cieľom zjednodušiť proces montáže spoločnosť VELUX teraz ponúka variant nezatepleného lemovania Basic rozšíreného o ďalšie montážne doplnky. Pôvodné lemovanie 0000 je nahradené lemovaním 1000 (napr. EDW MK06 1000), ktoré obsahuje odvodňovací žliabok, hydroizolačný golier BFX a mnoho drobných vylepšení oproti svojmu predchodcovi v jednom balení. Väčšina balení lemovania už teraz neobsahuje žiadny plast a do konca roka 2023 plánuje spoločnosť VELUX dosiahnuť nulový obsah plastových obalov vo svojom portfóliu lemovaní. 

Spoločnosť VELUX dôsledne poskytuje výrobky najvyššej kvality a vytvára riešenia pre rôznorodé potreby zákazníkov. Predstavené novinky im určite zlepšia kvalitu bývania a prinesú do ich domovov denné svetlo a čerstvý vzduch, a to na dlhé roky.

O skupine VELUX

Už viac ako 80 rokov skupina VELUX pomáha ľuďom premeniť vnútorné priestory budov pomocou denného svetla a čerstvého vzduchu, ktoré do interiéru privádza strechou. Naše výrobné portfólio zahŕňa strešné okná a svetlíky, vonkajšie tienenie na ochranu pred prehrievaním, dekoratívne rolety a žalúzie, montážne doplnky a riešenia pre inteligentnú domácnosť. Vytváraním presvetlenejších, zdravších a udržateľnejších miest pre prácu, učenie, hru i zábavu, zlepšujeme každodenný život ľuďom po celom svete. Pracujeme v globálnom meradle – predávame a vyrábame vo viac ako 40 krajinách a po celom svete máme približne 11 500 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným, úplne vlastnená neziskovými charitatívnymi nadáciami (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. Pre viac informácií navštívte www.velux.com.