Bratislava,
03
Marec
2022
|
09:09
Europe/Amsterdam

Skupina VELUX pozastavuje prevádzku vo svojich pobočkách v Rusku, Bielorusku a na Ukrajine

Zhrnutie

Skupina VELUX 28. februára 2022 pozastavila svoju činnosť v Rusku a Bielorusku. Toto rozhodnutie vzniklo štyri dni po tom, ako boli prerušené aktivity spoločnosti VELUX na Ukrajine

Celková činnosť spoločnosti VELUX v Rusku a Bielorusku je pozastavená na neurčito. To sa týka logistiky, doručovacích a servisných služieb, rovnako aj IT systémov. Dočasne zastavené sú aj finančné transakcie medzi spoločnosťou VELUX a spomínanými krajinami, pričom firma všetkých zamestnancov poslala domov.

„Rozhodli sme sa, že najlepšou reakciou na súčasnú situáciu je pozastaviť poskytovanie našich služieb v Rusku a Bielorusku až do odvolania. Nemôžeme totiž pokračovať v poskytovaní služieb v týchto krajinách - a to práve kvôli súčasnej situácii. Veľmi nás mrzí dosah tohto rozhodnutia na našich lojálnych zamestnancov na uvedených trhoch,” hovorí David Briggs, CEO skupiny VELUX.

Pozastavené aktivity na Ukrajine

Vážna situácia na Ukrajine zapríčinila zastavenie všetkých aktivít spoločnosti VELUX v krajine. Od 24. februára 2022 zamestnanci firmy nechodia do práce.

Ide o veľmi smutnú a nešťastnú situáciu. Máme strach o našich kolegov a obchodných partnerov na Ukrajine,” dopĺňa David Briggs. „S našimi kolegami sme v neustálom kontakte a urobíme všetko pre to, aby cítili našu podporu.”

Niekoľko faktov o spomínaných trhoch:

VELUX Rusko

  • prítomnosť na trhu od roku 1991
  • 66 zamestnancov

VELUX Bielorusko

  • prítomnosť na trhu od roku 2002
  • 6 zamestnancov

VELUX Ukrajina

  • prítomnosť na trhu od roku 2001
  • 23 zamestnancov
Boilerplate

Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S. VKR Holding A/S vlastní aj spoločnosť DOVISTA, ktorá nie je súčasťou trhov v spomínaných krajinách. Pre viac informácií o skupine VELUX navštívte www.velux.com.