Bratislava,
09
Máj
2022
|
10:10
Europe/Amsterdam

Spoločnosť VELUX rozširuje svoj sortiment svetlíkov o nové produkty s ocenením Red Dot Design Award 2021

Teraz je k dispozícii ideálny svetlík pre každý projekt s plochou strechou.

Zhrnutie

Spoločnosť VELUX rozširuje svoje portfólio výrobkov do plochých striech o dizajnové svetlíky s plochým a zaobleným sklom, ktoré ponúkajú ideálne riešenie pre obytné budovy. Vďaka elegantnému a minimalistickému dizajnu, ktorý získal ocenenie Red Dot Design Award 2021, ponúkajú svetlíky VELUX novej generácie maximálny prísun denného svetla a jedinečný výhľad: majitelia domov vidia len sklo a oblohu. Vďaka tejto novinke  ponúka portfólio VELUX riešenie pre každú plochú strechu: svetlíky s kupolou bez izolačného zasklenia pre nevykurované budovy, svetlíky s kupolou a izolačným zasklením pre obytné budovy a svetlíky s plochým a zaobleným sklom pre milovníkov moderného dizajnu. 

Jednou z najväčších výhod novej generácie svetlíkov VELUX je, že vďaka väčšej presklenej ploche a jedinečnej konštrukcii prinesie do interiéru až o 52 % viac denného svetla v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Nový dizajn je tak bezchybný, že variant s plochým sklom a odvetrávaním získal ocenenie Red Dot Design Awards v kategórii Produktový dizajn. 

Produkty sú dostupné v siedmich rôznych veľkostiach - od 60x60 cm do 120x120 cm, VELUX však ešte v tomto roku doplní  svoje portfólio aj o produkty 150x100 cm, 150x150 cm a 200x100 cm. Nové svetlíky sú určené do striech so sklonom od 0° až 15°. Ocenia ich aj montážne firmy, pretože sa inštalujú jednoducho - vďaka predvŕtaným otvorom a integrovaným zasúvacím maticiam pre jednoduchú montáž pomocou žeriavu. Navyše zaisťujú vynikajúcu zvukovú izoláciu – až 42 dB – od vonkajšieho hluku. Izolačné dvojsklá a trojsklá s vnútorným vrstveným sklom zvyšujú energetickú účinnosť. Mimoriadne nízka hodnota U dosahuje v prípade dvojskla 0,65 W/m²K u zaobleného skla a 0,75 W/m²K u plochého skla, resp. 0,55 W/m²K a 0,60 W /m²K v prípade trojskla. Tieto parametre sú zárukou vynikajúcej tepelnej izolácie a znižujú potrebu energie vynaloženej na vykurovanie. 

Každý z nových svetlíkov VELUX si možno vybrať v neotváravom, elektrickom, alebo od septembra aj v solárnom variante. Všetky sú kompatibilné s rozsiahlym výberom príslušenstva na zlepšenie vnútorného komfortu, vrátane diskrétne umiestnených vonkajších markíz proti prehrievaniu alebo zatemňujúcich roliet. 

V ponuke riešení VELUX do plochých striech si zákazníci môžu vybrať tiež svetlíky s kupolou, ktoré poskytujú rozptýlené denné svetlo, optimálne súkromie a kvalitnú zvukovú izoláciu. Vyznačujú sa nízkou potrebou údržby a sú ideálnou voľbou pre nevykurované priemyselné budovy, ako sú sklady, garáže alebo menšie výrobné haly. Možnosťou pre obytné budovy sú svetlíky s kupolou a zasklením. Skladajú sa z kupole a základne s nízkoenergetickým dvojsklom a kvalitnou izoláciou.  

Viac informácií o svetlíkoch VELUX novej generácie vrátane špecifikácií nájdete na www.velux.sk/svetliky-novej-generacie

* Priepustnosť denného svetla v porovnaní so svetlíkmi CVP/CFP 6060. 

O spoločnosti VELUX

Skupina VELUX už 80 rokov vytvára lepšie životné prostredie pre ľudí po celom svete. Cez strechu prináša do interiéru množstvo denného svetla a čerstvého vzduchu. Produktový program VELUX sa skladá zo širokej škály strešných okien a svetlíkov, ako aj z riešení pre ploché strechy. Skupina tiež dodáva mnoho druhov dekorácií, rolety a žalúzie, montážne doplnky a inteligentné výrobky na diaľkové ovládanie. Tieto produkty pomáhajú dosiahnuť zdravé a trvalo udržateľné vnútorné prostredie, a to nielen doma, ale aj v práci.

Pobočky VELUX pomáhajú ľuďom po celom svete. Spoločnosť VELUX má obchodné zastúpenie vo viac ako 40 krajinách a celosvetovo pre ňu pracuje približne 10 000 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným.

www.velux.sk