Bratislava,
30
Jún
2021
|
16:03
Europe/Amsterdam

Príjemný chládok s vonkajším tienením VELUX

Zhrnutie

Strešné okná vedia skvele privádzať denné svetlo a dodávajú interiéru krásnu preslnenú atmosféru. V zime vďaka nim nie je potrebné cez deň používať umelé osvetlenie a solárne zisky navyše znižujú náklady na kúrenie. V lete je naopak dôležité myslieť na kvalitné tienenie, aby svetla a tepla zo slnka nebolo až príliš. Prehriatiu miestnosti najlepšie zabráni vonkajšie rolety a markízy.

Vonkajšie tienenie nechá horúčavu za oknom

Účinok vonkajších tieniacich doplnkov v ochrane pred teplom spočíva v efektívnej prevencii. Keď sa včas zablokuje prístup slnečných lúčov k okenným tabuliam, nezahrejú sa a nemôžu prenášať teplo ďalej do interiéru. Vnútorné rolety či žalúzie to nedokážu a tak regulujú iba svetlo prichádzajúce oknami, ale pred horúčavou nijako neochránia.

Vonkajšie tienenie je dôležité najmä pri strešných oknách orientovaných na juh a západ. VELUX ponúka tri varianty líšiace sa funkčnosťou. Komplexným riešením je robustná vonkajšia roleta VELUX z bezúdržbovej hliníkovej konštrukcie, ktorá odolá aj tým najnáročnejším poveternostným podmienkam. Vonkajšia roleta v lete zaistí maximálnu ochranu pred slnkom a v zime zlepší tepelnú izoláciu. Zároveň dokonale zatemní interiér a zníži hluk z dažďa a krupobitia. Naopak základným riešením chrániacim pred teplom je markíza VELUX z priehľadnej sieťoviny, ktorá účinne bráni prehriatiu interiéru a zároveň umožňuje výhľad. A zlatou strednou cestou je ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon.

Solárne rolety bez problémov nainštalujete aj dodatočne

Ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon v sebe spája schopnosť udržať v interiéri chladnejšiu klímu aj ho účinne zatemniť. Je vyrobená z pevnej polyesterovej tkaniny potiahnutej PVC a vystužená hliníkovými lamelami. Tkanina neprepúšťa svetlo, je odolná voči UV žiareniu a nepodlieha degradácii materiálu. Súčasne ľahká vonkajšia roleta VELUX pomáha tlmiť hluk z dažďa (zníženie hluku o 7 dB). Zaujme aj svojim vzhľadom - elegantný štíhly rám a atraktívny dizajn krásne ladí s modernou čiernou strešnou krytinou.

Výhodou solárne poháňanej ľahkej vonkajšej rolety je komfortné diaľkové ovládanie s tichým chodom a plynulým polohovaním. Motor je poháňaný energiou zo slnka, takže roletu ľahko namontujete aj na staršie okná VELUX bez nutnosti zložito privádzať elektrinu. Batéria motora je pravidelne dobíjaná fotovoltickým napájacím článkom, ktorý je diskrétne integrovaný v hornom ráme okna. Dobíjanie funguje na báze denného svetla, teda nezávisle na intenzite slnečného žiarenia. Batéria so solárnym zdrojom zaistí dostatočné nabitie až pre 200 operácií. V praktickom solárnom prevedení VELUX ponúka aj vonkajšiu roletu a vonkajšiu markízu.

Ovládanie mobilom aj inteligentná ochrana pred horúčavou

Rovnako ako všetky diaľkovo ovládané výrobky VELUX, aj solárne napájané vonkajšie tienenie možno ľahko napojiť na inteligentné technológie. Novinka VELUX App Control umožní ich ovládanie prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne, kde je možné nastaviť aj vlastné scenáre tienenia - napríklad pravidelné ranné vytiahnutie rolety ako budíček. Stiahnuť či vytiahnuť roletu možno prejdením po displeji alebo len vyslovením hlasového pokynu.

Rovnako komfortné je ovládanie vonkajších roliet s inteligentným riadiacim systémom VELUX ACTIVE with NETATMO, ktorý navyše pridáva viacero funkcií automatického riadenia. Sleduje miestnu predpoveď počasia a sťahuje rolety vtedy, keď je to pre príjemnú teplotu v interiéri najvýhodnejšie.

O skupine VELUX

Skupina VELUX už 80 rokov vytvára lepšie životné prostredie pre ľudí po celom svete. Cez strechu prináša do interiéru množstvo denného svetla a čerstvého vzduchu. Produktový program VELUX sa skladá zo širokej škály strešných okien a svetlíkov, ako aj z riešení pre ploché strechy. Skupina tiež dodáva mnoho druhov dekorácií, rolety a žalúzie, montážne doplnky a inteligentné výrobky na diaľkové ovládanie. Tieto produkty pomáhajú dosiahnuť zdravé a trvalo udržateľné vnútorné prostredie, a to nielen doma, ale aj v práci.

Pobočky VELUX pomáhajú ľuďom po celom svete. Spoločnosť VELUX má obchodné zastúpenie vo viac ako 40 krajinách a celosvetovo pre ňu pracuje približne 10 000 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným.